88. Bart Simpson

Autor: Josef Rataj

Josef Rataj nabízí české veřejnosti umění, které je aktuálním trendem ve Spojených státech, především pak v Hollywoodu. Převážnou část jeho obrazů tvoří portréty osobností spojených s kulturou v USA. Maluje také díla abstraktní, která vznikají především na zakázku pro zahraniční klienty jako výzdoba jejich luxusních amerických bytů. Mimo pop-artu kombinovaného s abstrakcí se věnuje též tvorbě 3D objektů. Je známý svou malbou do hudby a jeho díla bývají součástí výstav, eventů, koncertů i charitativních projektů.
Mezi Ratajova nejznámější díla patří pop-artové obrazy. Ztvárnil Johna Lennona, The Beatles, Marilyn Monroe, Karla Lagefelda, Karla Gotta i Ježíše Krista. Na jeho dílech jsou k vidění postavy Walta Disney, Bart Simpson či superhrdinové. Dále pak kombinace předmětů jako jsou odpadky, toaletní papír, logo kabelky, plechovka Coca-coly pohozená v lese. Vidět je možné i kontrast mezi zdravou zelenou planetou a její špinavou pokroucenou verzí. Rataj tak poukazuje na konzum dnešní doby. Jeho obrazy jsou zastoupeny v privátních sbírkách po celém světě a objevují se také v městských expozicích a moderních komerčních projektech.
K dílu je originální autorský certifikát pravosti.
Technika: Kombinovaná technika/plátno
Výška: 100 cm, šířka: 100 cm
Stav: Nepoškozeno

Konec aukce: 06.12.2022 21:04

Dosažená cena: 130 000 Kč

Vyvolávací cena: 80 000 Kč

Seznam příhozů (29)

93 000 Kč6.12.2022 20:54:39
92 000 Kč6.12.2022 20:54:35 (limit 6.12.2022 20:53:27)
91 000 Kč6.12.2022 20:54:35
90 000 Kč6.12.2022 20:54:31 (limit 6.12.2022 20:53:27)
89 000 Kč6.12.2022 20:54:31
88 000 Kč6.12.2022 20:53:19
87 000 Kč6.12.2022 20:52:27
86 000 Kč6.12.2022 20:51:00
85 000 Kč6.12.2022 20:49:37
84 000 Kč6.12.2022 20:48:51
83 000 Kč6.12.2022 20:47:03
82 000 Kč6.12.2022 20:44:30
81 000 Kč6.12.2022 20:43:04
80 000 Kč6.12.2022 20:34:28