Signováno vpravo dole, nerámováno, k dílu je autorský certifikát
Josef Rataj (* 29. 5. 1979, Plzeň) Malíř, výtvarník, performer. K vlastní tvorbě se dostal během svých opakovaných cest do Los Angeles, kde ho naprosto uchvátil reklamní design a kýčovitý styl pop-artu 50. let, zářící Venice Beach a pulzující reklamní štíty kasin Las Vegas. Nepřehlédnutelnost neónových barev, neporazitelných superhrdinů a světa rostoucího konzumu ho nasměroval k jeho současné umělecké kariéře. Dnes se Josef Rataj řadí mezi průkopníky tohoto stylu u nás.
Malíř a performer Josef Rataj se věnuje umění, které si většina lidí spojí především s legendárním americkým umělcem Andy Warholem."Andy Warhol byl a je mým velkým vzorem. Pod ním si lidé představí pop-art nejrychleji. Je to takové kýčovité umění z 50. let,” popisuje Rataj.
Technika: Akryl/plátno
Výška: 120 cm, šířka: 100 cm
Konec aukce: 29.05.2023 19:15
Dosažená cena: 98 000 Kč
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Seznam příhozů (145)