76. Havel

Autor: Josef Rataj

Signováno vpravo dole, nerámováno, k dílu je autorský certifikát

Josef Rataj (* 29. 5. 1979, Plzeň) Malíř, výtvarník, performer. K vlastní tvorbě se dostal během svých opakovaných cest do Los Angeles, kde ho naprosto uchvátil reklamní design a kýčovitý styl pop-artu 50. let, zářící Venice Beach a pulzující reklamní štíty kasin Las Vegas. Nepřehlédnutelnost neónových barev, neporazitelných superhrdinů a světa rostoucího konzumu ho nasměroval k jeho současné umělecké kariéře. Dnes se Josef Rataj řadí mezi průkopníky tohoto stylu u nás.
Malíř a performer Josef Rataj se věnuje umění, které si většina lidí spojí především s legendárním americkým umělcem Andy Warholem."Andy Warhol byl a je mým velkým vzorem. Pod ním si lidé představí pop-art nejrychleji. Je to takové kýčovité umění z 50. let,” popisuje Rataj.
Technika: Akryl/plátno
Výška: 120 cm, šířka: 100 cm

Konec aukce: 29.05.2023 19:15

Dosažená cena: 98 000 Kč

Vyvolávací cena: 5 000 Kč

Seznam příhozů (145)

20 500 Kč7.5.2023 22:52:36
20 000 Kč7.5.2023 22:52:25 (limit 7.5.2023 14:07:38)
20 000 Kč7.5.2023 22:52:25
19 500 Kč7.5.2023 22:52:23 (limit 7.5.2023 14:07:38)
19 000 Kč7.5.2023 22:52:23
18 500 Kč7.5.2023 22:52:21 (limit 7.5.2023 14:07:38)
18 000 Kč7.5.2023 22:52:21
17 500 Kč7.5.2023 22:52:19 (limit 7.5.2023 14:07:38)
17 000 Kč7.5.2023 22:52:19
16 500 Kč7.5.2023 22:52:16 (limit 7.5.2023 14:07:38)
16 000 Kč7.5.2023 22:52:16
15 500 Kč7.5.2023 22:52:14 (limit 7.5.2023 14:07:38)
15 000 Kč7.5.2023 22:52:14
14 500 Kč7.5.2023 22:52:12 (limit 7.5.2023 14:07:38)
14 000 Kč7.5.2023 22:52:12