71. Vesnice

Autor: Martin Benka

Martin Benka. Pravost a originalitu garantujeme.
Narodil se 21. 9. 1888 v Kiripoleci a zemřel 28. 6. 1971 v Malackách.
Slovenský akademický malíř, národní umělec a nositel zlatého Řádu republiky.
Vyučen malířem pokojů v Hodoníně u malířské a natěračské firmy "Lesquier". Teprve potom navštěvoval soukromou malířskou školu Aloise Kalvody v Praze. Mj. namaloval série pohlednic s texty v esperantu nebo na motivy esperanta. Byl také autorem studie PRI SLOVAKA ARTO a povídek LA AKVOGUTETORUGAJ DIANTOJ a STRANGA KONCERTO. Je považován za zakladatele moderního slovenského projevu v malbě a kresbě. Věnoval se rovněž gobelínové tvorbě, scénickému výtvarnictví, hudbě a houslařství.
Technika: Olej na kartonu
Výška: 23 cm, šířka: 29,5 cm, rámování: 33,5 x 40,5 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 09.11.2021 19:26

Dosažená cena: 38 000 Kč

Vyvolávací cena: 2 500 Kč

Seznam příhozů (89)

9 400 Kč2.11.2021 12:18:26 (limit 30.10.2021 16:51:55)
9 200 Kč2.11.2021 12:18:26
8 900 Kč2.11.2021 12:18:24 (limit 30.10.2021 16:51:55)
8 600 Kč2.11.2021 12:18:24
8 300 Kč2.11.2021 12:18:22 (limit 30.10.2021 16:51:55)
8 000 Kč2.11.2021 12:18:22
7 700 Kč2.11.2021 12:18:19 (limit 30.10.2021 16:51:55)
7 400 Kč2.11.2021 12:18:19
7 100 Kč30.10.2021 16:07:21
6 800 Kč22.10.2021 22:50:53
6 500 Kč22.10.2021 22:50:51 (limit 20.10.2021 19:41:04)
6 300 Kč22.10.2021 22:50:51
6 000 Kč22.10.2021 22:50:48 (limit 20.10.2021 19:41:04)
5 700 Kč22.10.2021 22:50:48
5 400 Kč22.10.2021 22:50:45 (limit 20.10.2021 19:41:04)