Martin Benka. Pravost a originalitu garantujeme.
Narodil se 21. 9. 1888 v Kiripoleci a zemřel 28. 6. 1971 v Malackách.
Slovenský akademický malíř, národní umělec a nositel zlatého Řádu republiky.
Vyučen malířem pokojů v Hodoníně u malířské a natěračské firmy "Lesquier". Teprve potom navštěvoval soukromou malířskou školu Aloise Kalvody v Praze. Mj. namaloval série pohlednic s texty v esperantu nebo na motivy esperanta. Byl také autorem studie PRI SLOVAKA ARTO a povídek LA AKVOGUTETO, RUGAJ DIANTOJ a STRANGA KONCERTO. Je považován za zakladatele moderního slovenského projevu v malbě a kresbě. Věnoval se rovněž gobelínové tvorbě, scénickému výtvarnictví, hudbě a houslařství.
Technika: Olej na kartonu
Výška: 23 cm, šířka: 29,5 cm, rámování: 33,5 x 40,5 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 09.11.2021 19:26
Dosažená cena: 38 000 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Seznam příhozů (89)