Jan Kodet (1. června 1910 Praha – 11. listopadu 1974 Praha) byl český sochař.
Pocházel z rodiny významného českého malíře a sochaře Emanuela Kodeta. V letech 1928–1931 studoval na Uměleckoprůmyslové škole u prof. Karla Dvořáka a poté v letech 1931–1935 na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Otakara Španiela, Byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes (1933–1949). Navštívil Francii (1936), Dánsko, Norsko a Švédsko (1946), Holandsko (1947) a Maďarsko (1956).
Pokračovatelem rodinné výtvarné tradice je nyní jeho syn malíř Kristian Kodet, druhý syn herec Jiří Kodet pocházel z jeho manželství s herečkou Jiřinou Steimarovou.
Sádrový reliéf, dřevěná podložka
Signováno vlevo nahoře
Signováno vlevo nahoře
Výška: 21,5 cm, šířka: 50 cm, rámování: 32 x 60 cm
Konec aukce: 09.11.2021 19:44
Dosažená cena: 4 300 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč