162. Kytice ve džbánu

Autor: Jaroslav Dostál

Jaroslav Dostál se narodil 7. července 1891 v Lípě v části zvané Dlouhá Louka. Jeho otec Jan Dostál pocházel ze Světlé, matka Anna, rozená Citová, byla dcerou hajného. Jeho rodný dům čp. 8 vyhořel při požáru části obce v r. 1896 a nebyl již obnoven. Dostálovi se odstěhovali do nedalekého Týniště nad Orlicí, kde otec měl obuvnickou živnost, matka prodávala vambereckou uzeninu v krámku v ulici Na Stavě, dnes nazvané po prezidentu T. G. Masarykovi. Ulice Na Stavě byla nejživějším místem města, v níž stála většina místních obchodů. V Týništi vychodil obecnou školu, v r. 1902 odešel na střední školu do Brna, kterou ukončil v Kostelci nad Orlicí a následně studovat na učitelském ústavu v Hradci Králové, kde maturoval.
Signováno vpravo dole
Technika: Olej na kartonu
Výška: 20,3 cm, šířka: 15,8 cm, rámování: 42,6 x 36,7 cm

Konec aukce: 14.09.2021 20:41

Dosažená cena: neprodáno

Vyvolávací cena: 4 000 Kč