Josef Soukup
Narodil se 28. 1. 1890 v Praze na Vinohradech a zemřel roku 1970.
Byl žákem uměleckoprůmyslové školy v Praze u profesora E. Dítěte, K. Maška a J. Shikanedra. Renovoval obrazy v kostelích na Žatecku, fresky v Herbersteinském zámku v Budyni nad Ohří. Roku 1910 se vydal na studijní cestu po Itálii. Ve světové válce byl v zajetí v Rusku. V letech 1916 - 1917 vyzdobil nástěnnými malbami katolický kostel v Jelci. Od roku 1933 vystavoval na členských výstavách S. V. U. Myslbek.
Technika: Olej na kartonu
Výška: 23,3 cm, šířka: 31,7 cm, rámování: 54,2 x 62,2 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 16.08.2021 19:39
Dosažená cena: 7 500 Kč
Vyvolávací cena: 1 700 Kč
Seznam příhozů (26)