J. S. (* 10. února 1953 Praha) je český malíř, grafik a zlepšovatel. Vlastním jménem Jaroslav Šolc, vystavuje pod iniciálami, aby se odlišil od stejnojmenného malíře z Police, s nímž jej pojí přátelství a tvorba.
Od počátku maluje olejem na plátno i na pevné podklady. Po osmi letech života v Jamrtále (Nuselské údolí u parku Folimanka) a častých vycházkách do čtvrtí Karlov a Albertov vytvořil sérii vedut, které vystavil v roce 1979 přes odpor úřadů na vnější zdi psychiatrické kliniky. V roce 2003, po třiceti letech volné tvorby se mu podařilo překonat psychickou bariéru a začal tvořit i abstraktně (J. S. Brut.). Od počátku devadesátých let tvoří grafické listy technikou xerografie a faksimile, spolu s Národní Galerií a firmou Trico se podílel na vývoji dnes již nedostupné techniky Offlith, vyznačující se jemnou strukturou tisku a barevnou věrností reprodukce.
Signováno, značeno
Signováno, značeno
Technika: Olej sololit
Výška: 36 cm, šířka: 28 cm
Konec aukce: 16.08.2021 18:38
Dosažená cena: 19 700 Kč
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Seznam příhozů (39)