180. Chatky - 1975

Autor: František Nikl

Nikl František
František Nikl se narodil roku 1935 ve Vracově, jeho domovinou i inspirací se stalo město Zlín. Cit pro umění projevoval již od mladého věku. Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti, později získal vysokoškolské vzdělání na Akademii výtvarných umění v Praze, v oboru malba a grafika. Kromě výtvarného umění se věnoval i pedagogické činnosti. Vyučoval na SUPŠ v Uherském Hradišti a rovněž na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Za svůj přínos pro kulturu kraje byl v roce 2005 oceněn primátorem Cenou města Zlína. Výtvarné umění výtvarníka Františka Nikla zdobí mnohé české galerie i soukromé sbírky. Zemřel ve Zlíně roku 2005.
Signováno vpravo dole, na zadní straně autorský štítek
Technika: Olej na kartonu
Výška: 50 cm, šířka: 35 cm, rámování: 51,5 x 37,5 cm
Stav: Dobrý/mírně prohnutý karton

Konec aukce: 12.07.2021 21:06

Dosažená cena: 10 600 Kč

Vyvolávací cena: 1 500 Kč

Seznam příhozů (38)

10 600 Kč12.7.2021 21:01:16
10 100 Kč12.7.2021 20:58:02
9 800 Kč8.7.2021 22:20:24
9 500 Kč8.7.2021 22:20:21 (limit 7.7.2021 16:50:44)
9 300 Kč8.7.2021 22:20:21
9 000 Kč8.7.2021 22:20:18 (limit 7.7.2021 16:50:44)
8 700 Kč8.7.2021 22:20:18
8 400 Kč7.7.2021 16:50:33
8 100 Kč4.7.2021 08:36:01
7 800 Kč2.7.2021 16:46:19
7 500 Kč2.7.2021 16:46:16 (limit 28.6.2021 08:26:30)
7 500 Kč2.7.2021 16:46:16
7 200 Kč2.7.2021 16:46:14 (limit 28.6.2021 08:26:30)
6 900 Kč2.7.2021 16:46:13
6 600 Kč2.7.2021 16:46:11 (limit 28.6.2021 08:26:30)