Nikl František
František Nikl se narodil roku 1935 ve Vracově, jeho domovinou i inspirací se stalo město Zlín. Cit pro umění projevoval již od mladého věku. Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti, později získal vysokoškolské vzdělání na Akademii výtvarných umění v Praze, v oboru malba a grafika. Kromě výtvarného umění se věnoval i pedagogické činnosti. Vyučoval na SUPŠ v Uherském Hradišti a rovněž na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Za svůj přínos pro kulturu kraje byl v roce 2005 oceněn primátorem Cenou města Zlína. Výtvarné umění výtvarníka Františka Nikla zdobí mnohé české galerie i soukromé sbírky. Zemřel ve Zlíně roku 2005.
Signováno vpravo dole, na zadní straně autorský štítek
Technika: Olej na kartonu
Výška: 50 cm, šířka: 35 cm, rámování: 51,5 x 37,5 cm
Stav: Dobrý/mírně prohnutý karton
Konec aukce: 12.07.2021 21:06
Dosažená cena: 10 600 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč