Číslováno 14/20. Datováno 1983.
Zdeněk Sklenář
Narodil se 15. 4. 1910 v Leštině u Zábřehu na Moravě a zemřel 19. 4. 1986 v Praze.
Malíř, grafik, ilustrátor.
V letech 1929 – 1939 byl žákem umělecko-průmyslové školy v Praze u prof. Hofbauera a Kratochvíla. Od roku 1946 samostatně vystavoval v Topičově salonu v Praze a na mnoha dalších místech. Podepsal se též pod Staré řecké báje a pověsti, Zpěvy staré Číny a spoustu dalších knih. Za svůj život vytvořil kolem tří stovek obrazů, každý obraz tvořil několik let, jsou pak výsledkem filozofického přístupu.
Zdeněk Sklenář
Malíř, grafik, ilustrátor.
Technika: Suchá jehla
Výška: 16 cm, šířka: 24,5 cm, rámování: 38,5 x 44,7 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 09.11.2021 20:11
Dosažená cena: 13 200 Kč
Vyvolávací cena: 1 700 Kč
Seznam příhozů (45)