57. Beauty at the Race in Monte Carlo

Autor: Robert Cook

Robert Cook, britský malíř narozený v Londýně v roce 1952.

Od mládí tíhl k umění, hlavně malbě a sochařství, od deseti let
soukromě studoval u slavné malířky Bridget Riley a zdokonalil se v
samostudiu a kopírování slavných mistrů.

Ve studiích pokračoval na Royal College of Art v letech 1974 až 1979.
Jeho umělecký vývoj byl dlouhý a Robert Cook prošel mnoha
uměleckými směry, od francouzského impresionismu, neoimpresionismu,
faivismu, kubismu, surrealismu a abstraktního malířství.

Nakonec se ve své práci vrátil ke svému kubismu, kterému vdechl
svůj osobní styl. Jeho tématy jsou hlavně napůl oblečené ženy
doprovázené kavalírky v oblecích.

Jeho díla jsou načasována na třicátá až padesátá léta
minulého století s jemu vlastní noblesou. Robert Cook vystavoval
svou práci v Evropě (Anglie, Německo, Francie, Nizozemsko) a v USA a
Kanadě.

Pak v Jižní Americe / Kolumbie, Brazílie / Jeho díla jsou ve
sbírkách po celém světě, kde milovníci kubismu oceňují jeho
styl, smysl pro detail a barvu jeho děl, zejména v Jižní Americe,
jsou uneseni jeho barvou a Robert Cook je velmi populární v těchto
zemích.

C.A. James

Kombinovaná technika - akryl, lak, signováno vpravo dole
Technika: Olej na plátně
Výška: 60 cm, šířka: 60 cm, rámování: 61,5 x 61,5 cm

Konec aukce: 14.09.2021 19:18

Dosažená cena: 17 100 Kč

Vyvolávací cena: 2 500 Kč

Seznam příhozů (47)

9 900 Kč14.9.2021 18:42:16
9 600 Kč14.9.2021 15:55:07 (limit 14.9.2021 15:55:07)
9 300 Kč13.9.2021 19:56:48
9 000 Kč7.9.2021 06:54:31
8 700 Kč2.9.2021 09:57:51
8 400 Kč1.9.2021 18:19:28
8 100 Kč1.9.2021 09:27:44
7 800 Kč31.8.2021 23:53:41
7 500 Kč31.8.2021 23:53:25 (limit 25.8.2021 18:26:41)
7 500 Kč31.8.2021 23:53:25
7 200 Kč25.8.2021 18:26:37
7 000 Kč25.8.2021 18:26:37 (limit 17.8.2021 19:11:40)
6 900 Kč25.8.2021 18:26:34 (limit 17.8.2021 19:11:40)
6 600 Kč25.8.2021 18:26:34
6 300 Kč25.8.2021 18:26:31 (limit 17.8.2021 19:11:40)