31. Party at Carles Bridge

Autor: Robert Cook

Robert Cook, britský malíř narozený v Londýně v roce 1952.

Od mládí tíhl k umění, hlavně malbě a sochařství, od deseti let
soukromě studoval u slavné malířky Bridget Riley a zdokonalil se v
samostudiu a kopírování slavných mistrů.

Ve studiích pokračoval na Royal College of Art v letech 1974 až 1979.
Jeho umělecký vývoj byl dlouhý a Robert Cook prošel mnoha
uměleckými směry, od francouzského impresionismu, neoimpresionismu,
faivismu, kubismu, surrealismu a abstraktního malířství.

Nakonec se ve své práci vrátil ke svému kubismu, kterému vdechl
svůj osobní styl. Jeho tématy jsou hlavně napůl oblečené ženy
doprovázené kavalírky v oblecích.

Jeho díla jsou načasována na třicátá až padesátá léta
minulého století s jemu vlastní noblesou. Robert Cook vystavoval
svou práci v Evropě (Anglie, Německo, Francie, Nizozemsko) a v USA a
Kanadě.

Pak v Jižní Americe / Kolumbie, Brazílie / Jeho díla jsou ve
sbírkách po celém světě, kde milovníci kubismu oceňují jeho
styl, smysl pro detail a barvu jeho děl, zejména v Jižní Americe,
jsou uneseni jeho barvou a Robert Cook je velmi populární v těchto
zemích.

C.A. James

Kombinovaná technika - akryl, lak, signováno vlevo dole
Technika: Kombinovaná technika/plátno
Výška: 69,5 cm, šířka: 49,5 cm, rámování: 71,2 x 51,2 cm

Konec aukce: 12.07.2021 18:32

Dosažená cena: 53 700 Kč

Vyvolávací cena: 3 000 Kč

Seznam příhozů (110)

42 200 Kč27.6.2021 14:33:58
41 700 Kč27.6.2021 14:33:49 (limit 23.6.2021 21:35:01)
41 200 Kč27.6.2021 14:33:49
40 700 Kč27.6.2021 13:44:48 (limit 23.6.2021 21:35:01)
40 200 Kč27.6.2021 13:44:48
39 700 Kč23.6.2021 17:21:24 (limit 19.6.2021 22:17:12)
39 200 Kč23.6.2021 17:21:24
38 700 Kč23.6.2021 10:13:48 (limit 19.6.2021 22:17:12)
38 200 Kč23.6.2021 10:13:48
37 700 Kč22.6.2021 16:30:35 (limit 19.6.2021 22:17:12)
37 200 Kč22.6.2021 16:30:35
36 700 Kč22.6.2021 16:30:26 (limit 19.6.2021 22:17:12)
36 200 Kč22.6.2021 16:30:26
35 700 Kč22.6.2021 16:30:08 (limit 19.6.2021 22:17:12)
35 200 Kč22.6.2021 16:30:08