189. Two beauties front of Karlstein

Autor: Robert Cook

Robert Cook, britský malíř narozený v Londýně v roce 1952.

Od mládí tíhl k umění, hlavně malbě a sochařství, od deseti let
soukromě studoval u slavné malířky Bridget Riley a zdokonalil se v
samostudiu a kopírování slavných mistrů.

Ve studiích pokračoval na Royal College of Art v letech 1974 až 1979.
Jeho umělecký vývoj byl dlouhý a Robert Cook prošel mnoha
uměleckými směry, od francouzského impresionismu, neoimpresionismu,
faivismu, kubismu, surrealismu a abstraktního malířství.

Nakonec se ve své práci vrátil ke svému kubismu, kterému vdechl
svůj osobní styl. Jeho tématy jsou hlavně napůl oblečené ženy
doprovázené kavalírky v oblecích.

Jeho díla jsou načasována na třicátá až padesátá léta
minulého století s jemu vlastní noblesou. Robert Cook vystavoval
svou práci v Evropě (Anglie, Německo, Francie, Nizozemsko) a v USA a
Kanadě.

Pak v Jižní Americe / Kolumbie, Brazílie / Jeho díla jsou ve
sbírkách po celém světě, kde milovníci kubismu oceňují jeho
styl, smysl pro detail a barvu jeho děl, zejména v Jižní Americe,
jsou uneseni jeho barvou a Robert Cook je velmi populární v těchto
zemích.

C.A. James

Signováno vpravo dole, kombinovaná technika - akryl, lak
Technika: Akryl/plátno
Výška: 71,5 cm, šířka: 51,5 cm, rámování: 70 x 50 cm

Konec aukce: 09.11.2021 21:08

Dosažená cena: 11 600 Kč

Vyvolávací cena: 5 000 Kč

Seznam příhozů (22)

11 600 Kč5.11.2021 19:29:47
11 100 Kč5.11.2021 11:41:18
10 600 Kč1.11.2021 15:41:56
10 100 Kč1.11.2021 15:13:40
9 800 Kč1.11.2021 14:59:50
9 500 Kč1.11.2021 10:00:23
9 200 Kč31.10.2021 15:13:18
8 900 Kč31.10.2021 14:08:57
8 600 Kč31.10.2021 11:27:19
8 300 Kč31.10.2021 11:27:14 (limit 30.10.2021 16:45:45)
8 300 Kč31.10.2021 11:27:14
8 000 Kč31.10.2021 11:27:08 (limit 30.10.2021 16:45:45)
7 700 Kč31.10.2021 11:27:08
7 400 Kč31.10.2021 11:27:02 (limit 30.10.2021 16:45:45)
7 100 Kč31.10.2021 11:27:02