36. Králici - velký formát

Autor: Martin Pawera

Akademický malíř Martin Pawera (*3. listopadu 1952 v Poličce) je český malíř.
Mládí prožil ve Frýdku-Místku, od počátku 90. let žije v Havířově. V letech 1975 až 1981 vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru profesora akademického malíře Karla Součka. Věnuje se figurálním námětům. Učil na Pedagogické fakultě a SUŠ v Ostravě, v současnosti vyučuje na ZUŠ Bohuslava Martinů v Havířově. Od roku 2000 organizuje sochařská sympozia Lípa Havířov.
Má za sebou na 140 samostatných výstav v ČR i v zahraničí. Skupinových výstav obeslal zhruba 180. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách v Polsku, Francii, USA, Kanadě, SRN, Itálii, Slovinsku, Španělsku či Anglii, v tuzemsku pak ve sbírkách Národní galerie v Praze nebo Ministerstva kultury ČR.
Signováno vpravo dole
Technika: Olej na plátně
Výška: 100 cm, šířka: 121 cm, rámování: 114 x 134 cm

Konec aukce: 03.05.2021 18:35

Dosažená cena: neprodáno

Vyvolávací cena: 7 500 Kč