Narodila se 22.9.1919 v Místku. Zemřela v roce 2012. Pracovala v malírně divadelních kulis v Místku a pak studovala u prof. Gajdoše, Hrocha, Makovského, Hofmana a Jašky na Škole umění ve Zlíně (1941 – 1944) a u prof. Mináře, Želibského a Nechleby na AVU v Praze (1945 – 1950). Její studijní práce z konce 40.let jsou poznamenány postimpresionistickým východiskem, silně ji ovlivnilo akademické pojetí malby V. Nechleby. Jako členka SČSVU, SČVU, výtvarné skupiny Bezruč a Sdružení umělců slezských se účastnila četných kolektivních výstav. Podílela se 1960 na založení Klubu přátel výtvarného umění ve Frýdku-Místku. Její práce jsou zastoupeny ve sbírce regionálního umění GVU v Ostravě.
Signováno vpravo dole
Signováno vpravo dole
Technika: Olej na plátně
Výška: 55 cm, šířka: 80 cm, rámování: 72 x 96 cm
Konec aukce: 01.03.2021 18:35
Dosažená cena: neprodáno
Vyvolávací cena: 2 800 Kč