Narozen v roce 1924 v Praze rodině malíře pražských motivů Stanislava Hlavsy. Byl soukromým žákem Františka Tichého. Zpočátku tvořil surrealistické kompozice založené na pozitivní kresbě dle skutečnosti. Později přešel k abstraktní malbě silného strukturálního zaměření blížící se až ke koncepci informelu. Je zastoupen ve sbírkách u nás, v Německu, Švýcarsku, USA a jinde.
Signováno vpravo dole
Signováno vpravo dole
Technika: Olej sololit
Výška: 19,3 cm, šířka: 22,3 cm, rámování: 31,5 x 34 cm
Konec aukce: 01.02.2021 18:20
Dosažená cena: 30 000 Kč
Vyvolávací cena: 1 600 Kč
Seznam příhozů (51)