Vzadu autorský štítek.
Josef Ženíšek
Narodil se 4. 9. 1885 v Praze a zemřel 29. 11. 1944 tamtéž.
Byl žákem akademie výtvarného umění v Praze u profesora Lhoty a studoval také na škole v Mnichově. Po ukončení studií podnikl zájezdy do Paříže a Říma. Stal se známým svými dívčími hlavičkami. Maloval a vystavoval též žánrové kompozice a podobizny.
Josef Ženíšek
Technika: Olej na desce
Výška: 24,2 cm, šířka: 36,5 cm, rámování: 42,2 x 54 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 09.11.2021 18:14
Dosažená cena: 67 500 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč