9. Úřad

Autor: Ondřej Sekora

Původní stará kresba tuší. Garantujeme stáří i pravost díla. Signováno a datováno 1934.
Ondřej Sekora
Narodil se 25. 9. 1899 v Brně a zemřel 4. 7. 1967 v Praze.
Spisovatel, žurnalista, kreslíř, grafik, ilustrátor, karikaturista a entomolog.
Za gymnaziálních let ho výtvarně vedl Vladimír Šindler. V letech 1929–1931 soukromě studoval jako hospitant všeobecné školy pro kreslení a malbu u profesora Arnošta Hofbauera na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Výtvarnými vzory mu byli Mikoláš Aleš, Wilhelm Busch, Pieter Brueghel  a Henri Rousseau. Od roku 1921 pracoval jako sportovní referent a kreslíř v brněnských Lidových novinách. V letech 1923 a 1927-28 byl redakcí vyslán do Paříže, po té se i s redakcí přestěhoval do Prahy, v letech 1927–1941 redigoval Dětský koutek. Spolupracoval s rozhlasem, televizí, filmem i divadlem. Psal a ilustroval hlavně knihy pro děti. Vytvořil do značné míry autobiografickou figurku Ferdy Mravence (poprvé se objevila v Lidových novinách 1932 jako postavička v kreslených seriálech pro dospělé), stejně známý je i Brouk Pytlík (1939). Jeho příběhy spojují zábavnost s poučností a mravním ponaučením. Jeho ilustrace byly blízké stylu animovaného filmu. Byl zakladatelem prvních českých ragbyových klubů, sportovní trenér, rozhodčí, popularizátor sportu a přírody.
Technika: Kresba tuší
Výška: 17 cm, šířka: 14,3 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 09.11.2021 18:19

Dosažená cena: 19 000 Kč

Vyvolávací cena: 2 500 Kč

Seznam příhozů (50)

6 900 Kč1.11.2021 18:22:04
6 600 Kč1.11.2021 18:21:56 (limit 11.10.2021 18:50:46)
6 300 Kč1.11.2021 18:21:56
6 000 Kč1.11.2021 18:21:46 (limit 11.10.2021 18:50:46)
5 700 Kč1.11.2021 18:21:46
5 400 Kč22.10.2021 22:43:50 (limit 11.10.2021 18:50:46)
5 100 Kč22.10.2021 22:43:50
4 900 Kč22.10.2021 22:43:48 (limit 11.10.2021 18:50:46)
4 700 Kč22.10.2021 22:43:47
4 500 Kč22.10.2021 22:43:45 (limit 11.10.2021 18:50:46)
4 300 Kč22.10.2021 22:43:45
4 100 Kč22.10.2021 22:43:42 (limit 11.10.2021 18:50:46)
3 900 Kč22.10.2021 22:43:42
3 700 Kč22.10.2021 22:43:40 (limit 11.10.2021 18:50:46)
3 500 Kč22.10.2021 22:43:40