23. Ferda Mravenec - zkrocení kobylky

Autor: Ondřej Sekora

Díla této velikosti, jsou od Ondřeje Sekory velmi vzácná.
Signováno vpravo dole, datováno 1943. Obraz je v původním dobrém stavu. Vše originál, nepřerámovávané. Rám je mírně poškozen, místy odřený.
Ondřej Sekora
Narodil se 25. 9. 1899 v Brně a zemřel 4. 7. 1967 v Praze.
Spisovatel, žurnalista, kreslíř, grafik, ilustrátor, karikaturista a entomolog.
Za gymnaziálních let ho výtvarně vedl Vladimír Šindler. V letech 1929–1931 soukromě studoval jako hospitant všeobecné školy pro kreslení a malbu u profesora Arnošta Hofbauera na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Výtvarnými vzory mu byli Mikoláš Aleš, Wilhelm Busch, Pieter Brueghel  a Henri Rousseau. Od roku 1921 pracoval jako sportovní referent a kreslíř v brněnských Lidových novinách. V letech 1923 a 1927-28 byl redakcí vyslán do Paříže, po té se i s redakcí přestěhoval do Prahy, v letech 1927–1941 redigoval Dětský koutek. Spolupracoval s rozhlasem, televizí, filmem i divadlem. Psal a ilustroval hlavně knihy pro děti. Vytvořil do značné míry autobiografickou figurku Ferdy Mravence (poprvé se objevila v Lidových novinách 1932 jako postavička v kreslených seriálech pro dospělé), stejně známý je i Brouk Pytlík (1939). Jeho příběhy spojují zábavnost s poučností a mravním ponaučením. Jeho ilustrace byly blízké stylu animovaného filmu. Byl zakladatelem prvních českých ragbyových klubů, sportovní trenér, rozhodčí, popularizátor sportu a přírody.
Technika: Akvarel
Výška: 39,4 cm, šířka: 51,4 cm, rámování: 57,5 x 69,7 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 30.11.2020 18:52

Dosažená cena: 450 000 Kč

Vyvolávací cena: 1 900 Kč

Seznam příhozů (187)

18 700 Kč5.11.2020 01:36:29
18 200 Kč5.11.2020 01:36:24 (limit 4.11.2020 21:55:56)
17 700 Kč5.11.2020 01:36:24
17 200 Kč5.11.2020 01:36:16 (limit 4.11.2020 21:55:56)
16 700 Kč5.11.2020 01:36:16
16 200 Kč4.11.2020 21:55:56 (limit 4.11.2020 21:55:56)
15 700 Kč4.11.2020 17:35:40
15 200 Kč3.11.2020 22:34:04
14 700 Kč3.11.2020 22:05:36
14 200 Kč3.11.2020 21:58:38
13 700 Kč3.11.2020 21:47:25
13 200 Kč1.11.2020 16:38:36
12 700 Kč1.11.2020 14:01:09
12 200 Kč1.11.2020 13:41:49
11 700 Kč1.11.2020 11:37:42