Victor Vasarely, vlastním jménem Gyozo Vásárhelyi Narodil se 9. dubna v roce 1908 v maďarské Pešti a zemřel v Paříži 15.března roku 1997. Nejprve studoval malířství a moderní umění na akademii Podolini-Volkmann v Budapešti a studia dokončil na Muhelyho akademii tamtéž. Po roce 1930 se přestěhoval do Paříže. Zde byl ovlivněn Bauhausem a geometrickou abstrakcí. Patří k nejtypičtějším představitelům Op-Artu.
Serigrafie, 14/100, signováno vpravo dole, zaskleno
Výška: 37 cm, šířka: 30 cm, rámování: 51 x 43 cm
Konec aukce: 30.11.2020 21:35
Dosažená cena: 9 000 Kč
Vyvolávací cena: 3 000 Kč