150. Verona

Autor: Samuel Prout

Samuel Prout - 17. září 1783 - 10. února 1852) byl britský akvarelista a jeden z mistrů akvarelové architektonické malby. Prout zajistil pozici malíře ve Water-Colors v Ordinary králi Jiřímu IV. V roce 1829 a poté královně Viktorii. John Ruskin, jehož dílo často napodobovalo Proutovo dílo, napsal v roce 1844: "Někdy se unavuji z Turnera, ale nikdy z Prouta." Prout je často přirovnáván k jeho současníkům; Turner, Gainsborough, Constable a Ruskin, které učil. Byl to strýc umělce Johna Skinnera Prouta.
Signováno na zadní straně desky, zaskleno
Technika: Akvarel
Výška: 30 cm, šířka: 43 cm, rámování: 45 x 59 cm

Konec aukce: 30.11.2020 20:29

Dosažená cena: neprodáno

Vyvolávací cena: 15 000 Kč