26. Chalupy v zimě

Autor: Alexander Drobik

Malíř, po absolvování vyššího reálného gymnázia v Těšíně působil jako učitel kreslení, od roku 1912 studoval na Akademii výtvarných umění ve Vídni u Rudolfa Jettmara a Aloise Deluga, dále na Akademii výtvarných umění v Mnichově u Eugena Felixe Prospera Brachta. Od roku 1914 byl v ruském zajetí. Náměty obrazů čerpal z Těšínska, Beskyd, Alp, Dolomit. Vedle krajiny zpracovával průmyslová a sportovní témata.
Signováno vlevo dole
Technika: Olej na plátně
Výška: 59 cm, šířka: 79 cm, rámování: 73 x 92,5 cm

Konec aukce: 14.09.2020 18:25

Dosažená cena: 3 000 Kč

Vyvolávací cena: 3 000 Kč

3 000 Kč2.9.2020 19:20:39