František Zdeněk Eberl byl český malíř. Narodil se 25. 6. 1887 v Praze a zemřel 8. 10. 1962 v Paříži. Studoval v Praze na Akademii výtvarných umění u Vlaha Bukovace, dále v Mnichově, Amsterodamu a Paříži. Na mnichovské Akademii začal Eberl také vyučovat, ale po zveřejnění politicky laděných kreseb, byl nucen Německo opustit. V roce 1911 se přestěhoval na pařížský Montmartr. V Eberlově díle se objevuje inspirace pařížským pouličním životem, jeho noční atmosférou s prostitutkami, hazardními hráči, narkomany a alkoholiky. Během obou světových válek se nevyhýbal politickým kresbám a karikaturám.
Signováno na zadní straně
Signováno na zadní straně
Technika: Olej na plátně
Výška: 34 cm, šířka: 51 cm, rámování: 46 x 62 cm
Konec aukce: 21.06.2020 19:58
Dosažená cena: 8 000 Kč
Vyvolávací cena: 3 200 Kč