* 1885 - † 1957, Česká republika,
Český malíř Bohumír Číla se narodil 9. listopadu 1885 v Mnichově Hradišti. Když mu byl jeden rok, přestěhovali se jeho rodiče do Nové Paky, kde jeho otec pracoval jako hrnčíř. I prostřednictvím svého otce měl vždy blízko k výtvarné tvorbě a s oblibou maloval. Když se pak rozhodoval, kam půjde do učení, zvolil si malířskou dílnu Václava Kretschmera, který velmi ocenil Čílův malířský talent.
Signováno vpravo nahoře
Signováno vpravo nahoře
Technika: Olej na plátně
Výška: 30,5 cm, šířka: 37,5 cm, rámování: 41,5 x 47,5 cm
Konec aukce: 21.06.2020 19:10
Dosažená cena: 5 300 Kč
Vyvolávací cena: 1 800 Kč