94. Hradčany

Autor: Hynek Kott

* 10. 1. 1878, České Budějovice
† 10. 1. 1926, Praha
Majitel krupařského obchodu a nadaný malíř samouk. Maloval historické památky rodného města. Obrazy měly úspěch, a tak se mohl věnovat výlučně malířství. Přestěhoval se do Prahy, kde získal pro své obrazy řadu zájemců, některé prodal i do Ameriky. V roce 1924 od něj městský úřad v Českých Budějovicích zakoupil kolekci obrazů s pohledy na město k výzdobě radničních místností. Vedle umění se věnoval také sportu a první propagoval ve městě krasobruslení.
Signováno vlevo dole
Technika: Olej na kartonu
Výška: 37 cm, šířka: 51 cm, rámování: 52 x 66 cm

Konec aukce: 21.06.2020 21:06

Dosažená cena: 4 200 Kč

Vyvolávací cena: 1 800 Kč

Seznam příhozů (13)

4 200 Kč17.6.2020 18:54:52
4 000 Kč17.6.2020 18:54:49 (limit 14.6.2020 14:13:47)
3 800 Kč17.6.2020 18:54:49
3 600 Kč17.6.2020 18:54:46 (limit 14.6.2020 14:13:47)
3 400 Kč17.6.2020 18:54:46
3 200 Kč15.6.2020 16:33:24 (limit 14.6.2020 14:13:47)
3 000 Kč15.6.2020 16:33:24
2 800 Kč15.6.2020 16:33:21 (limit 14.6.2020 14:13:47)
2 600 Kč15.6.2020 16:33:21
2 400 Kč15.6.2020 16:33:17 (limit 14.6.2020 14:13:47)
2 200 Kč15.6.2020 16:33:17
2 000 Kč14.6.2020 14:13:38
1 800 Kč31.5.2020 18:04:54