* 10. 1. 1878, České Budějovice
† 10. 1. 1926, Praha
Majitel krupařského obchodu a nadaný malíř samouk. Maloval historické památky rodného města. Obrazy měly úspěch, a tak se mohl věnovat výlučně malířství. Přestěhoval se do Prahy, kde získal pro své obrazy řadu zájemců, některé prodal i do Ameriky. V roce 1924 od něj městský úřad v Českých Budějovicích zakoupil kolekci obrazů s pohledy na město k výzdobě radničních místností. Vedle umění se věnoval také sportu a první propagoval ve městě krasobruslení.
Signováno vlevo dole
† 10. 1. 1926, Praha
Signováno vlevo dole
Technika: Olej na kartonu
Výška: 37 cm, šířka: 51 cm, rámování: 52 x 66 cm
Konec aukce: 21.06.2020 21:06
Dosažená cena: 4 200 Kč
Vyvolávací cena: 1 800 Kč
Seznam příhozů (13)