Narodil se 22. 11. 1874 v Bystřici nad Pernštějnem a zemřel 30. 6. 1950.
Studoval na učitelském ústavě v Brně. Jako učitel pak působil s Otakarem Březinou na škole v Jaroměřicích, kde se stýkal se sochařem Bilkem. Tvořil převážně krajinářská díla, zachycující mizející svéráz moravského venkova. Býval členem J. U. V. i S. V. U. M., ale později se spolkové i širší veřejnosti vyhýbal. Se zálibou kreslil motivy z Českomoravské vysočiny a moravského Slovácka. Vystavoval v Topičově saloně, dále v Hradci, Chrudimi, Hořicích.
Technika: Akvarel
Výška: 44 cm, šířka: 50 cm, rámování: 67 x 71 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 10.05.2020 20:16
Dosažená cena: 8 400 Kč
Vyvolávací cena: 1 800 Kč
Seznam příhozů (29)