40. Krajina

Autor: Otto Otmar

Oto Ottmar (18.4. 1886 Plzeň - 11.3. 1968 Luhačovice) - malíř
 Studoval u profesorů Rauppa a C. v. Marra na Akademii D. B. Künste v Mnichově (1903-1904), na École Colorossi v Pařížpi (1904) a u profesorů Géroma a Forrieho na École des Beaux Artis tamtéž (1905-1907). V té době zde byl členem Společnosti nezávislých umělců (Société Artistes indépendants, 1906-1907), s nimiž také vystavoval. V 1. světové válce bojoval v legiích. Po návratu (1920) pobýval krátce v Praze, do 1951 žil ve Vlčnově, pak v Luhačovicích. Věnoval se krajinomalbě, portrétu a figurální tématice. Zachycoval všední výjevy ze života lidí na jižní Moravě a folklorní náměty. Zabýval se plakátovou tvorbou pro film a reklamní tvorbou. V letech 1906-1907 byl členem Union Artiste Russe, od 1908 člen SVU Mánes, od 1911 člen JVU. Některé jeho obrazy byly reprodukovány ve Volných směrech, Díle, Minervě a ve Zlaté Praze. Zastoupen ve sbírkách NG v Praze a Státní galerie ve Zlíně.
Signováno vlevo dole.
Technika: Olej na malířské lepence
Výška: 60 cm, šířka: 70 cm, rámování: 76 x 88 cm

Konec aukce: 10.05.2020 18:44

Dosažená cena: 17 200 Kč

Vyvolávací cena: 6 000 Kč

Seznam příhozů (31)

10 700 Kč10.5.2020 18:35:59 (limit 10.5.2020 18:25:18)
10 200 Kč10.5.2020 18:35:59
9 900 Kč10.5.2020 18:35:55 (limit 10.5.2020 18:25:18)
9 600 Kč10.5.2020 18:35:55
9 300 Kč10.5.2020 18:35:52 (limit 10.5.2020 18:25:18)
9 000 Kč10.5.2020 18:35:52
8 700 Kč10.5.2020 18:35:48 (limit 10.5.2020 18:25:18)
8 400 Kč10.5.2020 18:35:48
8 100 Kč10.5.2020 18:27:15 (limit 10.5.2020 18:25:18)
7 800 Kč10.5.2020 18:27:15
7 500 Kč10.5.2020 18:26:58 (limit 10.5.2020 18:25:18)
7 200 Kč10.5.2020 18:26:57
6 900 Kč10.5.2020 18:25:12
6 600 Kč10.5.2020 18:24:04
6 300 Kč10.5.2020 18:21:41