Andrew Warhola (6.8.1928 Pittsburgh, Pensylvánie, USA- 22.2.1987,New York City, USA), známější jako Andy Warhol, byl americký malíř, grafik, filmový tvůrce a vůdčí osobnost amerického hnutí pop-artu. Svou kariéru zahájil jako ilustrátor reklamních předmětů. Později se stal známý po celém světě jako malíř, režisér avantgardních filmů a manažer rockové skupiny The Velvet Underground. Byl ztvárněn v několika životopisných filmech a byly o něm natočeny dokumentární filmy. V roce 1991 bylo poblíž rodné vesnice jeho rodičů, ve městě Medzilaborci, otevřeno muzeum věnované jeho tvorbě. Další muzeum bylo otevřeno o tři roky později v rodném Pittsburghu.
Campbell´s Soup Cans, serigrafie na papíře, zaskleno, nesignováno
Výška: 89 cm, šířka: 58,5 cm, rámování: 91,5 x 61
Konec aukce: 21.06.2020 20:58
Dosažená cena: 4 600 Kč
Vyvolávací cena: 1 800 Kč