Signováno vpravo dole, zaskleno. Profesionální práce.
Arnošt Hofbauer Narodil se 26. dubna 1869 v Praze. Zde také 11. ledna 1944 zemřel. Český malíř a především grafik studoval nejprve Uměleckoprůmyslovou školu v Praze a posléze AVU. Jeho učiteli zde byli Vojtěch Hynais, Maxmilián Pirner a František Ženíšek. Roku 1897 odešel Hofbauer do Vídně. Jeho význam spočívá právě v užité grafické tvorbě spojující secesní biomorfní ornamentiku s geometrickými tvary. Patřil k zakládajícím členům SVU Mánes na jehož propagaci se svými plakáty podílel.
Technika: Akvarel
Výška: 30 cm, šířka: 21,5 cm, rámování: 50,5 x 40 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 08.12.2019 18:28
Dosažená cena: 1 500 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
1 500 Kč | 8.12.2019 16:40:35 (limit 8.12.2019 16:40:35) |