Glazovaný porcelán zdobený malbou Karla Solaříka z 1. pol 20. století. Bez prasklin.
Karel Solařík (1893–1960)
Malíř porcelánu, absolvent Odborné keramické školy v Bechyni, působil v dílně Aloise Jaroňka v Rožnově pod Radhoštěm, 1918 se osamostatnil a vybudoval si vlastní malírnu, dekoroval užitný porcelán – vázy, jídelní soupravy, talíře – charakteristickým lidovým ornamentem, prováděl malbu a vypalování do dřeva a vyřezával upomínkové předměty z galalitu.
Karel Solařík (1893–1960)
Technika: Váza
Výška: 11,5 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 07.12.2019 19:18
Dosažená cena: 4 700 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč