32. Průmyslová krajina

Autor: Leda Pešatová

Absolvovala Obchodní školu ve Frýdlantě nad Ostravicí. Později pracovala jako aranžérka a řadu let byla samostatnou výtvarnicí propagace v obchodním domě Ostravica v Ostravě. V šestnácti letech se stala žačkou akademického sochaře Augustina Handzela. V Ostravě absolvovala šestiletou večerní výtvarnou školu. Byla členkou malířských kroužků v Ostravě (profesor Bedřich Knopp) a ve Frýdku-Místku (akademický malíř Bedřich Holáček). Technické problémy olejomalby konzultovala s akademickým malířem Josefem Kurzawou
V roce 1990 přijata do Unie výtvarných umělců České republiky
Vedle malby obrazů (tempera a olej) vytvořila také řadu plastik a keramiky. Od roku 1968 se prezentovala uspořádáním 36 samostatných výstav a účastí na společných výstavách Unie výtvarných umělců České republiky SVUT oblast Ostrava. Pravidelně vystavuje s výtvarníky z Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí. Její obrazy jsou umístěny ve sbírkách Ostravského muzea, Muzea Beskyd ve Frýdku-Místku a v Galerii Karla Svolinského v Kunčicích pod Ondřejníkem.
Signováno vpravo dole, zaskleno
Technika: Tempera
Výška: 52 cm, šířka: 74 cm, rámování: 63,5 x 86 cm
Stav: Mírně poškozený rám

Konec aukce: 15.11.2021 21:02

Dosažená cena: neprodáno

Vyvolávací cena: 2 500 Kč