Josef Drha
Narodil se 3. 3. 1912 v Ostravě a zemřel 22. 12. 2009 v Ostravě.
Studoval na Masarykově vyšší lidové univerzitě v Ostravě u V. Wünscheho a J. Obšila. Ve své tvorbě se nejvíce věnoval krajinářství, inspirovaného Ostravou a Beskydami. Tvořil také figurální kompozice, zejména portréty blízkých přátel. Maloval i kytice. Jeho dílo se pohybovalo mezi impresí a expresí. Věnoval se i grafice, zde byly tématem jak krajina, tak i figurální motivy.
Technika: Olej na plátně
Výška: 50 cm, šířka: 70 cm, rámování: 67,5 x 87,5 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 09.11.2021 20:14
Dosažená cena: 10 100 Kč
Vyvolávací cena: 1 800 Kč