45. Chalupa

Autor: František Pečinka

Rámováno v paspartě, zaskleno. Signováno vpravo dole.
František Pečínka
Narozen 27. 12. 1869 v Novém Bydžově a zemřel 14. 5. 1917 v Brně.
Malíř a básník.
V letech 1889 až 1892 studoval na pražské malířské Akademii u profesora Julia Mařáka. V roce 1894 odešel za dalším studiem na malířskou Akademii do Vídně k profesoru Eduardu Peithner von Lichtenfelsovi. Po návratu z Vídně žil delší dobu na Moravě, zejména pak v Luhačovicích. Kromě malování se věnoval skládání básní. Jako básník se přihlásil ke generaci devadesátých let lyrickými verši. Je autorem tří básnických sbírek.
Technika: Akvarel
Výška: 27 cm, šířka: 41 cm, rámování: 47,5 x 59,5 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 27.10.2019 18:44

Dosažená cena: 2 300 Kč

Vyvolávací cena: 1 500 Kč

Seznam příhozů (6)

2 300 Kč27.10.2019 18:13:07
2 100 Kč27.10.2019 18:12:51 (limit 26.10.2019 21:29:14)
2 100 Kč27.10.2019 18:12:51
1 900 Kč26.10.2019 21:29:14 (limit 26.10.2019 21:29:14)
1 700 Kč26.9.2019 09:44:36
1 500 Kč25.9.2019 07:10:54