176. Řeka

Autor: František Pečinka

František Pečinka (27. prosince 1869 Nový Bydžov – 14. května 1917 Brno) byl český malíř a básník, žák profesora Julia Mařáka na pražské malířské Akademii. František Pečinka se narodil 27. prosince 1869 v Novém Bydžově do rodiny sedláře Antonína Pečinky. Studoval na pražské malířské Akademii v letech 1889–1892 u profesora Julia Mařáka. V roce 1894 odešel za dalším studiem na malířskou Akademii do Vídně k profesoru Eduardu Peithner von Lichtenfelsovi (1833–1913). Po návratu z Vídně žil delší dobu na Moravě, zejména pak v Luhačovicích. Kromě malování se věnoval skládání básní. Jako básník se přihlásil ke generaci devadesátých let lyrickými verši. Je autorem tří básnických sbírek: Sešit veršů (1894), Dojmy z Paky (1897) a Vlčí mák (posmrtně, 1917). Zemřel v Brně 14. května 1917.
Signováno vpravo dole, zaskleno, nově rámováno
Technika: Akvarel
Výška: 28 cm, šířka: 35 cm, rámování: 41 x 48 cm

Konec aukce: 23.02.2020 21:00

Dosažená cena: 6 500 Kč

Vyvolávací cena: 1 500 Kč

Seznam příhozů (24)

6 500 Kč23.2.2020 20:55:36
6 200 Kč23.2.2020 20:55:17
5 900 Kč23.2.2020 20:50:43
5 600 Kč23.2.2020 20:10:09
5 300 Kč23.2.2020 20:08:13
5 000 Kč23.2.2020 12:30:14
4 800 Kč23.2.2020 12:20:06
4 600 Kč23.2.2020 09:23:45
4 400 Kč23.2.2020 08:52:16
4 200 Kč23.2.2020 08:44:47
4 000 Kč23.2.2020 08:44:37 (limit 22.2.2020 22:01:58)
3 900 Kč23.2.2020 08:44:37
3 700 Kč23.2.2020 08:44:21 (limit 22.2.2020 22:01:58)
3 500 Kč23.2.2020 08:44:21
3 300 Kč22.2.2020 22:01:58 (limit 22.2.2020 22:01:58)