Bohumír Jaroněk
Narodil se 23. 4. 1866 ve Zlíně a zemřel 18. 1. 1933 tamtéž.
Malíř, grafik, zakladatel Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
Byl autodidaktikem a byl původně vyučen řezbářství. V letech 1883 až 1887 absolvoval ve Valašském Meziříčí odbornou školu pro umělecký průmysl dřevařský společně s Frantou Úprkou. Několik let byl modelérem a kompozitérem v uměleckoprůmyslových závodech doma i v zahraničí. Zajímal se o národopis i lidovou architekturu. Po čtyři roky jezdil na zimní a jarní měsíce do Egypta, kde akvareloval. Zcestoval poté Palestinu, Řecko, Sýrii, Malou Asii, Turecko, Itálii a Francii. V jeho namalovaném díle se odráží celé Valašsko od Vizovic a Zlína až po Slezsko ve všech ročních obdobích.
Signováno vpravo dole, zaskleno, původně adjustované, originál
Technika: Akvarel
Výška: 55 cm, šířka: 36,5 cm, rámování: 85 x 64,5 cm
Konec aukce: 30.11.2020 21:43
Dosažená cena: 9 500 Kč
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
Seznam příhozů (23)