Drha Josef (1912-2009)
malíř a grafik, studia na Masarykově vyšší lidové univerzitě v Ostravě, dále soukromě u Wünsche a Obšila, člen Moravskoslezských výtvarných umělců, SČSVU, SČVU, SVUT Ostrava, ČFVU, SCA, zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha, Ministerstva kultury, Galerie výtvarného umění v Ostravě atd., dlouhý výčet výstav individuelních i kolektivních, zastoupen mimo jiné v roce 1993 na výstavě Les Peintres Tcheques v Paříži, významný český malíř a přední malíř ostravského regionu.
(Slovník Chagall, Lexikon českých výtvarníků (Lexicon of the CVA))
(3. 3. 1912 Ostrava-Hulváky - 22. 12. 2009 Ostrava)
Signováno vlevo dole
Signováno vlevo dole
Technika: Olej na plátně
Výška: 49,5 cm, šířka: 69 cm, rámování: 66 x 86 cm
Stav: Místy poškozený rám
Konec aukce: 05.04.2020 20:50
Dosažená cena: 5 300 Kč
Vyvolávací cena: 2 000 Kč