Největší grafický list od tohoto autora. Signováno vpravo dole.
František Tavík Šimon
Narodil se 3. 5. 1877 v Železnici u Jičína a zemřel 19. 12. 1942 v Praze.
Malíř a grafik.
V letech 1894 - 1900 byl žákem Akademie výtvarných umění v Praze u profesora Maxmiliána Pirnera. V době studií navštívil Bosnu, Dalmácii a Černou Horu, kde malířsky studoval lid a přirodu. Pořádal studijní cesty do Itálie, Paříže a Londýna. Velmi rychle vypracoval své kvality grafika , což ukázala souborná výstava jeho prací, kterou uspořádal SVU Mánes v roce 1905 v Praze. Rozmanitost svého díla rozšířil dále cestou do Španělska a severní Afriky. Byl členem SVU Mánes, spoluzakladatel sdružení Hollar, v dubnu 1928 byl jmenován profesorem na Akademii výtvarných umění v Praze, byl též členem Akademie věd a umění.
František Tavík Šimon
Malíř a grafik.
Výška: 40,7 cm, šířka: 60 cm, rámování: 53 x 70,7 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 01.02.2021 19:23
Dosažená cena: 14 000 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
Seznam příhozů (42)