Původní strá grafika. Nově rámováno. Signováno vpravo dole, vlevo čslováno 24.
Narodil se 3. 5. 1877 v Železnici u Jičína a zemřel 19. 12. 1942 v Praze.
Malíř a grafik.
V letech 1894 - 1900 byl žákem Akademie výtvarných umění v Praze u profesora Maxmiliána Pirnera. V době studií navštívil Bosnu, Dalmácii a Černou Horu, kde malířsky studoval lid a přirodu. Pořádal studijní cesty do Itálie, Paříže a Londýna. Velmi rychle vypracoval své kvality grafika , což ukázala souborná výstava jeho prací, kterou uspořádal SVU Mánes v roce 1905 v Praze. Rozmanitost svého díla rozšířil dále cestou do Španělska a severní Afriky. Byl členem SVU Mánes, spoluzakladatel sdružení Hollar, v dubnu 1928 byl jmenován profesorem na Akademii výtvarných umění v Praze, byl též členem Akademie věd a umění.
Malíř a grafik.
Výška: 41 cm, šířka: 33 cm, rámování: 60 x 51,5 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 14.09.2020 18:45
Dosažená cena: 7 500 Kč
Vyvolávací cena: 1 800 Kč
Seznam příhozů (23)