17. New York - Brooklyn Bridge

Autor: František Tavík Šimon
(1877 - 1942)

Velmi vzácná grafika tohoto autora uvedená v katalogu Raisonné of the Graphic Art, katalogové číslo 460. Rok 1926.
Slabě viditelný lom v ploše - viz foto, v minulosti byl list přeložen.
František Tavík Šimon
Narodil se 3. 5. 1877 v Železnici u Jičína a zemřel 19. 12. 1942 v Praze.
Malíř a grafik.
V letech 1894 - 1900 byl žákem Akademie výtvarných umění v Praze  u profesora Maxmiliána Pirnera. V době studií navštívil Bosnu, Dalmácii a Černou Horu, kde malířsky studoval lid a přirodu. Pořádal studijní cesty do Itálie, Paříže a Londýna. Velmi rychle vypracoval své kvality grafika , což ukázala souborná výstava jeho prací, kterou uspořádal SVU Mánes v roce 1905 v Praze. Rozmanitost svého díla rozšířil dále cestou do Španělska a severní Afriky. Byl členem SVU Mánes, spoluzakladatel sdružení Hollar, v dubnu 1928 byl jmenován profesorem na Akademii výtvarných umění v Praze, byl též členem Akademie věd a umění.
Výška: 37 cm, šířka: 41,6 cm, rámování: 53,5 x 69,5 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 01.02.2021 18:20

Dosažená cena: 28 600 Kč

Vyvolávací cena: 900 Kč

Seznam příhozů (72)

14 100 Kč29.1.2021 01:28:01
13 600 Kč28.1.2021 17:31:46 (limit 28.1.2021 17:31:46)
13 100 Kč28.1.2021 00:35:22
12 600 Kč23.1.2021 22:01:20
12 100 Kč19.1.2021 22:55:25
11 600 Kč19.1.2021 10:58:06
11 100 Kč18.1.2021 11:19:41
10 600 Kč17.1.2021 15:57:09
10 100 Kč11.1.2021 22:21:48
10 000 Kč11.1.2021 22:21:48 (limit 7.1.2021 09:32:44)
9 800 Kč11.1.2021 22:21:45 (limit 7.1.2021 09:32:44)
9 500 Kč11.1.2021 22:21:45
9 200 Kč11.1.2021 22:21:42 (limit 7.1.2021 09:32:44)
8 900 Kč11.1.2021 22:21:42
8 600 Kč7.1.2021 14:42:52 (limit 7.1.2021 09:32:44)