+420 605 146 076 · aukce@galerieumeni.cz · Nádražní 615/30, Ostrava

1. New York

Autor: František Tavík Šimon
(1877 - 1942)

Originální stará grafika. V této velikosti raritní.
Nově rámováno v paspartě, zaskleno. Signováno vpravo dole, číslováno. Vlevo autorské razítko.
Narozen 3. 5. 1877 v Železnici u Jičína a zemřel 19. 12. 1942 v Praze.
Malíř a grafik.
V roce 1894 - 1900 byl žákem Akademie výtvarných umění v Praze  u profesora Maxmiliána Pirnera. V době studií navštívil Bosnu, Dalmácii a Černou Horu, kde malířsky studoval lid a přirodu. Pořádal studijní cesty do Itálie, Paříže a Londýna. Velmi rychle vypracoval své kvality grafika , což ukázala souborná výstava jeho prací, kterou uspořádal SVU Mánes v roce 1905 v Praze. Rozmanitost svého díla rozšířil dále cestou do Španělska a severní Afriky. Byl členem SVU Mánes, spoluzakladatel sdružení Hollar, v dubnu 1928 byl jmenován profesorem na Akademii výtvarných umění v Praze.
Výška: 45 cm, šířka: 31 cm, rámování: 63,5 x 48,5 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 27.10.2019 19:01

Dosažená cena: 37 100 Kč

Vyvolávací cena: 1 200 Kč

Seznam příhozů (92)

4 000 Kč26.10.2019 20:26:54 (limit 25.10.2019 19:58:50)
4 000 Kč26.10.2019 20:26:54
3 800 Kč26.10.2019 20:26:26 (limit 25.10.2019 19:58:50)
3 600 Kč26.10.2019 20:26:26
3 400 Kč25.10.2019 19:58:50 (limit 25.10.2019 19:58:50)
3 200 Kč24.10.2019 19:36:33
3 000 Kč24.10.2019 00:17:51
2 800 Kč22.10.2019 20:42:47
2 600 Kč20.10.2019 18:16:40
2 400 Kč13.10.2019 21:49:21
2 200 Kč5.10.2019 13:13:18
2 100 Kč5.10.2019 13:13:18 (limit 3.10.2019 16:33:33)
2 000 Kč5.10.2019 13:13:07 (limit 3.10.2019 16:33:33)
1 800 Kč5.10.2019 13:13:07
1 600 Kč3.10.2019 16:33:33 (limit 3.10.2019 16:33:33)