+420 605 146 076 · aukce@galerieumeni.cz · Nádražní 615/30, Ostrava

1. New York

Autor: František Tavík Šimon
(1877 - 1942)

Originální stará grafika. V této velikosti raritní.
Nově rámováno v paspartě, zaskleno. Signováno vpravo dole, číslováno. Vlevo autorské razítko.
Narozen 3. 5. 1877 v Železnici u Jičína a zemřel 19. 12. 1942 v Praze.
Malíř a grafik.
V roce 1894 - 1900 byl žákem Akademie výtvarných umění v Praze  u profesora Maxmiliána Pirnera. V době studií navštívil Bosnu, Dalmácii a Černou Horu, kde malířsky studoval lid a přirodu. Pořádal studijní cesty do Itálie, Paříže a Londýna. Velmi rychle vypracoval své kvality grafika , což ukázala souborná výstava jeho prací, kterou uspořádal SVU Mánes v roce 1905 v Praze. Rozmanitost svého díla rozšířil dále cestou do Španělska a severní Afriky. Byl členem SVU Mánes, spoluzakladatel sdružení Hollar, v dubnu 1928 byl jmenován profesorem na Akademii výtvarných umění v Praze.
Výška: 45 cm, šířka: 31 cm, rámování: 63,5 x 48,5 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 27.10.2019 19:01

Dosažená cena: 37 100 Kč

Vyvolávací cena: 1 200 Kč

Seznam příhozů (92)

23 000 Kč27.10.2019 18:24:42 (limit 27.10.2019 18:22:47)
22 600 Kč27.10.2019 18:24:38 (limit 27.10.2019 18:22:47)
22 100 Kč27.10.2019 18:24:38
21 600 Kč27.10.2019 18:24:34 (limit 27.10.2019 18:22:47)
21 100 Kč27.10.2019 18:24:34
20 600 Kč27.10.2019 18:24:25 (limit 27.10.2019 18:22:47)
20 100 Kč27.10.2019 18:24:25 (limit 27.10.2019 18:24:24)
17 500 Kč27.10.2019 18:24:09 (limit 27.10.2019 18:22:47)
17 000 Kč27.10.2019 18:24:09
16 500 Kč27.10.2019 18:22:47 (limit 27.10.2019 18:22:47)
16 000 Kč27.10.2019 18:19:59
15 500 Kč27.10.2019 18:19:49
15 000 Kč27.10.2019 18:18:50
14 500 Kč27.10.2019 18:18:22
14 000 Kč27.10.2019 18:16:19 (limit 27.10.2019 18:12:34)