+420 605 146 076 · aukce@galerieumeni.cz · Nádražní 615/30, Ostrava

1. New York

Autor: František Tavík Šimon
(1877 - 1942)

Originální stará grafika. V této velikosti raritní.
Nově rámováno v paspartě, zaskleno. Signováno vpravo dole, číslováno. Vlevo autorské razítko.
Narozen 3. 5. 1877 v Železnici u Jičína a zemřel 19. 12. 1942 v Praze.
Malíř a grafik.
V roce 1894 - 1900 byl žákem Akademie výtvarných umění v Praze  u profesora Maxmiliána Pirnera. V době studií navštívil Bosnu, Dalmácii a Černou Horu, kde malířsky studoval lid a přirodu. Pořádal studijní cesty do Itálie, Paříže a Londýna. Velmi rychle vypracoval své kvality grafika , což ukázala souborná výstava jeho prací, kterou uspořádal SVU Mánes v roce 1905 v Praze. Rozmanitost svého díla rozšířil dále cestou do Španělska a severní Afriky. Byl členem SVU Mánes, spoluzakladatel sdružení Hollar, v dubnu 1928 byl jmenován profesorem na Akademii výtvarných umění v Praze.
Výška: 45 cm, šířka: 31 cm, rámování: 63,5 x 48,5 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 27.10.2019 19:01

Dosažená cena: 37 100 Kč

Vyvolávací cena: 1 200 Kč

Seznam příhozů (92)

30 100 Kč27.10.2019 18:50:52
29 600 Kč27.10.2019 18:50:48 (limit 27.10.2019 18:50:01)
29 100 Kč27.10.2019 18:50:48
28 600 Kč27.10.2019 18:50:41 (limit 27.10.2019 18:50:01)
28 100 Kč27.10.2019 18:50:41
27 600 Kč27.10.2019 18:50:01 (limit 27.10.2019 18:50:01)
27 100 Kč27.10.2019 18:49:33
26 600 Kč27.10.2019 18:44:38
26 100 Kč27.10.2019 18:39:45
25 600 Kč27.10.2019 18:34:54
25 100 Kč27.10.2019 18:30:15 (limit 27.10.2019 18:25:45)
24 600 Kč27.10.2019 18:30:15
24 100 Kč27.10.2019 18:25:45 (limit 27.10.2019 18:25:45)
23 600 Kč27.10.2019 18:25:07
23 100 Kč27.10.2019 18:24:42