Narozen ve Valašském Meziříčí. Studoval na výtvarných akademiích ve Vídni a Paříži. Studijní cesty pořádal po Itálii, Španělsku, Francii, Bulharsku, Německu a Turecku. Později působil jako kulturní atašé v Bulharsku, kde restauroval památky byzantského umění. Závěrečnou část života prožil na svém rodném Valašsku, kde maloval motivy Beskyd za mlhavých, deštivých dnů.
Signováno vlevo dole, zaskleno
Technika: Pastel
Výška: 35,5 cm, šířka: 45,5 cm, rámování: 49 x 59 cm
Konec aukce: 27.10.2019 18:29
Dosažená cena: 8 100 Kč
Vyvolávací cena: 4 000 Kč