Zdeněk Dvořáček (24. října 1929, Šlapanice – 16. ledna 1988, Šlapanice) byl český malíř a grafik, jeden ze zakladatelů uměleckého sdružení Q Brno . V letech 1949 až 1953 vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, obor krajinomalba. Jeho učitelem byl Willy Nowak a Bedřich Hoffst;dter. Krátce před ukončením školy byl zatčen příslušníky StB a následně odsouzen v procesu s protirežimní skupinou Brno POP na pět let vězení v jáchymovském nápravném táboře. Domů se vrátil v roce 1958 s podlomeným zdravým.
Nejdřív pracoval ve šlapanické továrně na lepenky, pak zakotvil v Grafii v Brně, kde vytvořil stovky grafických návrhů firemních katalogů, plakátů, reklamních předmětů, nebo firemních log. Navrhoval také podobu některých turistických odznáčků a je autorem tehdejšího loga pivovaru Hostan.
Signováno na zadní straně
Signováno na zadní straně
Technika: Olej na plátně
Výška: 50 cm, šířka: 65 cm, rámování: 52 x 67 cm
Konec aukce: 27.10.2019 18:25
Dosažená cena: 5 400 Kč
Vyvolávací cena: 4 400 Kč
Seznam příhozů (6)