18. Pohled do krajiny
Autor: Vojtěch Sedláček
(1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha)
Vojtěch Sedláček
Narodil se 9. 9. 1892 v Libčanech u Hradce Králové a zemřel 3. 2. 1973 v Praze.
Malíř, kreslíř a grafik figurálních scén z venkovského života.
V letech 1912 až 1920 byl žákem profesora Preislera a Švabinského na akademii výtvarných umění. V letech 1918 až 1927 vyučoval jako profesor kreslení na střední škole, naposledy v Pardubicích. Od roku 1926 se věnoval výhradně malbě a grafice.
Signováno vlevo dole, zaskleno
Technika: Akvarel
Výška: 39 cm, šířka: 56,5 cm, rámování: 69 x 85,5 cm
Stav: Mírně poškozený rám
Konec aukce: 05.04.2021 18:22
Dosažená cena: 10 200 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč