Signováno vpravo dole, datováno 1922. K obrazu je posudek z roku 1996. Ohodnocen byl na 18000 Kč.
Držkovic Valentin (1888-1969)
Významný moravský malíř, grafik, kněz, pedagog, vystudoval bohosloveckou fakultu, v letech 1912 - 1920 studia na vídeňské akademii u profesora Jettmara, dále studia v Berlíně a Paříži, dlouhou dobu tvořil v Paříži, kde byl členem SOCIÉTE des ARTISTES INDÉPENDANS, od roku 1936 žil v Třebovicích, později v Opavě. Úspěšné výstavy ve Vídni 1919 - Künstlerhaus, 1920 - Secession, na jaře 1925 v Paříži v Salon des Independants, 1921 Norimberk, 1926, 1927, 1931 Paříž, 1938 New York, 1925 Vídeň, Baden-Baden, Karlsruhe, Bretaň, dalších více než padesát výstav doma i v zahraničí, zastoupen v Národní galerii Praha.
Držkovic Valentin (1888-1969)
Technika: Olej na kartonu
Výška: 45 cm, šířka: 59,5 cm, rámování: 59,5 x 74 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 23.02.2020 18:06
Dosažená cena: 7 500 Kč
Vyvolávací cena: 2 900 Kč