Narozen 8. října 1952 v Hukovicích, zemřel 15. února 2011 v Ostravě. Miroslav Sabev byl autodidakt. Vyučený zámečník, prošel mnoha profesemi, mj. na šachtách na Moravě, na ropných vrtech v severní Africe. Cestoval po Evropě (Francie, Bulharsko).
Sabevova cesta k malířskému umění nebyla přímočará. Muž hřmotné postavy, upřímné povahy a pronikavého pohledu propadl v nelehkém životním období alkoholu, který jej dostal až na ulici mezi bezdomovce. V bezvýchodné životní situaci, opuštěn všemi v sobě objevil výtvarný talent, který se pro něj stal záchranným lanem. Do své smrti žil a tvořil v Ostravě. V posledních letech se zcela zbavil alkoholové závislosti, avšak za léta prožitá v bídě a za svou závislost zaplatil nalomeným zdravím a stále bojoval se zdravotními neduhy.Osou jeho života se stalo malování.
Nově rámováno, za sklem
Místy mírné původní fleky
Signováno vpravo dole
Nově rámováno, za sklem
Místy mírné původní fleky
Signováno vpravo dole
Technika: Kresba
Výška: 57,3 cm, šířka: 38 cm, rámování: 73 x 52,3 cm
Konec aukce: 08.09.2019 19:45
Dosažená cena: 2 700 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Seznam příhozů (2)
2 700 Kč | 27.7.2019 08:54:23 |
2 500 Kč | 8.7.2019 19:00:35 |