106. Ženské torzo

Autor: Miroslav Sabev
(1952 - 2011)

Narozen 8. října 1952 v Hukovicích, zemřel 15. února 2011 v Ostravě. Miroslav Sabev byl autodidakt. Vyučený zámečník, prošel mnoha profesemi, mj. na šachtách na Moravě, na ropných vrtech v severní Africe. Cestoval po Evropě (Francie, Bulharsko).
Sabevova cesta k malířskému umění nebyla přímočará. Muž hřmotné postavy, upřímné povahy a pronikavého pohledu propadl v nelehkém životním období alkoholu, který jej dostal až na ulici mezi bezdomovce. V bezvýchodné životní situaci, opuštěn všemi v sobě objevil výtvarný talent, který se pro něj stal záchranným lanem. Do své smrti žil a tvořil v Ostravě. V posledních letech se zcela zbavil alkoholové závislosti, avšak za léta prožitá v bídě a za svou závislost zaplatil nalomeným zdravím a stále bojoval se zdravotními neduhy.Osou jeho života se stalo malování.
Nově rámováno, za sklem
Místy mírné původní fleky
Signováno vpravo dole
Technika: Kresba
Výška: 57,3 cm, šířka: 38 cm, rámování: 73 x 52,3 cm

Konec aukce: 08.09.2019 19:45

Dosažená cena: 2 700 Kč

Vyvolávací cena: 2 500 Kč

Seznam příhozů (2)

2 700 Kč27.7.2019 08:54:23
2 500 Kč8.7.2019 19:00:35