18. Pod mostem v Bílově

Autor: Roman Havelka

Narodil se 30. 4.  1877 v Jemnici u Znojma a zemřel 20. 6. 1950 ve Znojmě.
Malíř a krajinář.
V letech 1892 až 1895 studoval  na pražské Uměleckoprůmyslové škole u profesorů Lišky a Stibrala. Poté přestoupil na Akademii výtvarných umění v Praze k Juliu Mařákovi a Antonínu Slavíčkovi, studoval zde do roku 1898. Po roce vojenské služby v roce 1901 ukončil studia u Rudolfa z Ottenfeldu. Získal Hlávkovo stipendium a cestoval po Itálii a dva roky strávil v Bosně a Hercegovině. Ve vlastním atelieru v Mnichově zpracovával motivy z cest. Po druhé cestě do Bosny se usadil v Bítově nad Dyjí a namaloval zde na 3000 obrazů v mařákovském duchu. V roce 1905 pobýval v Dalmácii, odkud přivezl mnoho přímořských motivů. Vystavoval v Praze, Hradci Králové, ale i v cizině, např. ve Vídni, Londýně, Berlíně, Mnichově. Maloval lyrické krajiny s důrazem na dekorativní působivost světla a barvy.  Díky výborně zvládnuté kresbě patřil i k významným ilustrátorům, například se podílel na ilustrování díla Augusta Sedláčka Hrady a zámky české.
Signováno vlevo dole
Technika: Olej na kartonu
Výška: 30 cm, šířka: 40 cm, rámování: 42 x 52,5 cm

Konec aukce: 01.02.2021 18:17

Dosažená cena: 26 000 Kč

Vyvolávací cena: 2 400 Kč

Seznam příhozů (65)

11 600 Kč26.1.2021 19:07:46
11 100 Kč26.1.2021 19:07:42 (limit 15.1.2021 12:19:50)
10 600 Kč26.1.2021 19:07:42
10 100 Kč19.1.2021 16:45:11 (limit 15.1.2021 12:19:50)
9 800 Kč19.1.2021 16:45:11
9 500 Kč19.1.2021 16:45:07 (limit 15.1.2021 12:19:50)
9 200 Kč19.1.2021 16:45:07
8 900 Kč19.1.2021 16:45:03 (limit 15.1.2021 12:19:50)
8 600 Kč19.1.2021 16:45:03
8 300 Kč19.1.2021 16:45:00 (limit 15.1.2021 12:19:50)
8 000 Kč19.1.2021 16:45:00
7 700 Kč19.1.2021 16:44:56 (limit 15.1.2021 12:19:50)
7 400 Kč19.1.2021 16:44:56
7 100 Kč19.1.2021 16:44:52 (limit 15.1.2021 12:19:50)
6 800 Kč19.1.2021 16:44:52